Relax, Uroda, Zdrowie

SuperaEstetica

Mezoterapia

Medycyna szansą na poprawę niechcianego wyglądu

Gdy myślimy „medycyna”, najczęściej do głowy przychodzą nam skojarzenia takie, jak „onkologia”, „kardiologia”, czy „chirurgia”. Medycyna estetyczna czy operacje plastyczne zdają się schodzić na drugi plan, być w pewnym sensie „mniej warte” niż wyżej wymienione dziedziny medyczne. Tymczasem jest to tak samo ważna i tak samo potrzebna gałąź medycyny, jak każda z powyżej wymienionych opcji.

Czym jest medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna, w zależności od kraju, traktowana jest jako oddzielna specjalizacja lekarska, lub – tak jak w naszym kraju – nie stanowi odrębnej specjalizacji. Celem tego rodzaju medycyny jest przede wszystkim neutralizacja problemów estetycznych, związanych z wyglądem pacjenta. Problemy te, choć w większości przypadków nie zagrażają zdrowiu, mogą doprowadzać do znacznego pogorszenia się komfortu i jakości życia, a co za tym idzie do problemów natury psychicznej. Osoby borykające się z problemami natury estetycznej często spotykają się, niestety, z negatywnym odbiorem otoczenia. Nierzadko są dręczone czy wyśmiewane, przez co w skrajnych przypadkach mogą nawet popaść w stany depresyjne.

Nawet, jeśli presja ze strony otoczenia nie występuje, często problemem pacjenta jest wygląd sam w sobie. Świadomość, że pacjent jest estetycznie „niedoskonały” często deprymuje go i obniża samoocenę. Medycyna estetyczna ma na celu likwidację tych problemów poprzez usunięcie ich przyczyn. Skorzystanie z zabiegów przez nią oferowanych dla niejednego pacjenta jest jedyną szansą, by – być może po raz pierwszy – poczuć się normalnie.

Z jakimi problemami zmaga się medycyna estetyczna?

Pacjenci zgłaszający się do gabinetów medycyny kosmetycznej zmagają się z bardzo różnymi przypadłościami. Największa ilość osób zgłasza problemy skórne (np. trądzik), lecz zdarzają się także pacjenci potrzebujący pomocy z innego powodu.

Jednym z najczęściej leczonych dolegliwości w zakładach medycyny estetycznej są te związane z owłosieniem. Podczas, gdy jedni pacjenci skarżą się na nadmierne owłosienie, inni – wręcz przeciwnie, zmagają się z przedwczesnym łysieniem. Oba te problemy można jednak skutecznie opanować dzięki medycynie estetycznej.

Innym popularnym problemem jest nadmierna ilość tkanki tłuszczowej. Zabiegi oferowane przez medycynę estetyczną pozwalają na wyeliminowanie zbędnej tkanki, dzięki czemu pacjent może względnie szybko wrócić do normalnego życia.

Zabiegi wykonywane przez lekarza medycyny estetycznej

Na gałąź medycyny estetycznej składa się mnóstwo – w zdecydowanej większości kompletnie nieinwazyjnych i niebolesnych – zabiegów. Oto zaledwie kilka z nich.

  • korekta ust – może nastąpić z wielu różnych powodów. Do zakładów medycyny estetycznej zgłaszają się zarówno osoby cierpiące na asymetrię ust, jak i oczekujące ich powiększenia. W tym drugim przypadku najczęściej stosuje się zastrzyki z botoksu.
  • Liposukcja – zabieg odessania zbędnej tkanki tłuszczowej. Przywraca on pacjentowi atrakcyjną, szczupłą sylwetkę i pozwala na nowo cieszyć się życiem. Może obejmować wiele różnych miejsc, np. okolice brzucha czy podbródka
  • Przeszczep tłuszczu – tłuszcz uzyskany w wyniku liposukcji można przeszczepić do innego miejsca w ciele, aby nadać mu pełniejszego, ponętniejszego kształtu.
  • Mezoterapia igłowa – proponowana jest osobom zmagającym się z suchością skóry. W odpowiednim miejscu ciała dokonywane są niewielkie iniekcje substancji leczniczych. Preparaty mogą być wstrzyknięte zarówno w skórę, jak i pod nią, a celem terapii jest nawilżenie skóry i dostarczenie jej substancji odżywczych.

Oczywiście, jest to tylko kilka zabiegów jakie w ofercie ma medycyna estetyczna. Profesjonalne gabinety oferują do kilkudziesięciu różnych zabiegów, dlatego coraz więcej osób decyduje się na rozpoczęcie terapii, widząc w niej szansę na powrót do normalności.

Blog

Nie znaleziono żadnych wyników

Nie znaleziono szukanej strony. Proszę spróbować innej definicji wyszukiwania lub zlokalizować wpis przy użyciu nawigacji powyżej.

Nie czekaj

Zadbaj o swoje ciało już dziś