Relax, Uroda, Zdrowie

SuperaEstetica

Depilacja laserowa

Co warto wiedzieć na temat depilacji laserowej?

Depilacja laserowa z roku na rok staje się coraz popularniejsza. To bardzo bezpieczne rozwiązanie, które pozwala nam na skuteczne pozbycie się owłosienia w wybranego obszaru na ciele. Co warto wiedzieć na jej temat? Jak wygląda zabieg depilacji laserowej? Czy usunie nasze niechciane włoski na zawsze? Przekonajmy się!

Depilacja laserowa – jak to działa?

Aktualnie osoby, które udają się do gabinetu kosmetycznego, mogą wybierać pośród wielu metod usuwania owłosienia. Spora część ludzi stawia na depilację pastą cukrową, czy też ciepłym woskiem. Są to dość tanie metody, których efekty zostają na kilka tygodni po zabiegu. Prawda jest jednak taka, że coraz więcej osób chce, aby skutki depilacji były na trwałe na długie lata. Właśnie dlatego to laserowe rozwiązanie stale staje się popularniejsze. W czasie depilacji laserowej wiązka światła, jaką emituje laser, dociera w głąb włosa poprzez barwnik, jaki znajduje się w mieszku włosowym, czyli melaninę. Światło to przez nią pochłaniane, co skutkuje trwałą destrukcją cebulki włosa oraz jej korzeni. Warto wspomnieć, że wiązka lasera działa w sposób wybiórczy we włosy, czym powoduje tylko i wyłącznie miejscowe zniszczenie materii o nieco ciemniejszej barwie. Co nam to daje? Oczywiście to, że skóra w trakcie zabiegu nie nagrzewa się, dlatego jest on w pełni bezpieczny.

Zabieg depilacji laserowej – jak to wygląda?

Zaraz przed samym zabiegiem pacjent będzie zobowiązany do wypełnienia stosownej ankiety. Powinien udzielić w niej informacje na temat swojego obecnego stanu zdrowia, przyjmowanych leków, a także przebytych chorób. W przypadku, gdy wszystko będzie w porządku, specjalista przystąpi do przeprowadzania zabiegu. Depilacja laserowa to proces, który trwa od kilku do nawet kilkudziesięciu minut. Jej czas jest zależny od wybranego przez nas obszaru ciała. Kiedy zabieg zostanie zakończony, w jego miejscy może pojawić się obrzęk, czy też zaczerwienie, które zniknie po upływie 2-3 dni. Skórę, która była depilowana, należy bardzo delikatnie traktować. W związku z tym konieczne jest wykorzystywanie kosmetyków, w których składzie nie znajdziemy alkoholu, czy też szkodliwych detergentów. Warto także unikać długich oraz gorących kąpieli, a także wizyt w saunie, czy na basenie. Następne zabieg powtarza się w odstępach od miesiąca do dwóch zależnie od cyklu wzrostu włosów, a oczekiwany efekt jest uzyskiwany po 6 do 8 zabiegów.

Czy depilacja laserowa usuwa nasze włoski na zawsze?

To, jak skuteczna jest depilacja laserowa, zależne jest przede wszystkim od koloru skóry, włosów, lecz również rodzaju użytego urządzenia. Aktualnie najlepszym sprzętem są lasery diodowe, które zapewniają świetne efekty. W związku z tym, jeśli chcemy, aby nasze owłosienie zostało usunięte na stałe, to należy dokładnie czytać ofertę gabinetów. Bardzo duża część takich miejsc wykorzystuje tak zwany urządzenie IPL. Wiele osób myli je z laserem, jednak sprzęt ten nie zapewni nam zbyt trwałego efektu. Po pewnym czasie włoski mogą odrosnąć, a tego nie chce nikt z nas.

Blog

Nie znaleziono żadnych wyników

Nie znaleziono szukanej strony. Proszę spróbować innej definicji wyszukiwania lub zlokalizować wpis przy użyciu nawigacji powyżej.

Nie czekaj

Zadbaj o swoje ciało już dziś