Relax, Uroda, Zdrowie

SuperaEstetica

Depilacja ciała

Idealnie gładkie ciało – wady i zalety poszczególnych rodzajów depilacji.

Depilacja to usuwanie włosków, pokrywających ciało, które zgodnie z naturalnym rozwojem biologicznym człowieka pojawiają się w określonych miejscach – okolicach łonowych, pachach i na nogach. Mężczyźni są przez naturę bogaciej obdarzeni owłosieniem, włoski pokrywają całe ich ciało. Kobiety mają znacznie skromniejsze owłosienie, a gładka skóra jest marzeniem każdej pani.

Depilacja ciała już dawno przestała być czymś wyjątkowym. Jest wręcz przeciwnie – dokładnie wydepilowane ciało to standard nie tylko wakacyjnych wyjazdów nad morze lub wodnej rekreacji sportowej.

Metod depilacji jest wiele, warto je poznać, żeby przed podjęciem decyzji, którą z nich zastosować wiedzieć, jakie są jej efekty, skutki i przede wszystkim trwałość.

Depilacja mechaniczna

Golenie

To najbardziej znana, najprostsza, bezbolesna, najtańsza i jednocześnie najmniej skuteczna metoda usuwania niechcianych włosków. Odrastają one już po 2 dniach. Dodatkowo, ogolone włoski odrastając powodują czasami stany zapalne skóry. Nie jest jednak prawdą, że golenie wzmacnia włoski i odrasta ich więcej.

Depilacja woskiem

Stosowana już w starożytnych czasach. Polega na przykładaniu woskowych plastrów lub materiału grubo nasączonym woskiem do skóry i podgrzewanie go tak, aby wosk wniknął do cebulek włosowych. Po wystudzeniu plastry szybkim ruchem zrywa się ze skóry, wraz z włoskami i cebulkami włosowymi.

Plastry woskowe dają względnie trwałe usunięcie włosków na ok. 3-4 tygodnie.  Jest to metoda tania – gotowe plastry kosztują kilkanaście złotych.

Wadą metody jest przede wszystkim ból – zrywanie plastrów jest niekomfortowe. Ponadto powstaje ryzyko poparzeń, jeżeli wosk jest zbyt gorący. Systematyczne usuwanie włosków wraz z cebulkami znacznie je osłabia i odrastają coraz słabsze i rzadsze.

Zasada stosowania pasty cukrowej jest podobna do depilacji woskiem, lecz bardziej bezpieczna.

Mechaniczne depilatory

Urządzenia wielokrotnego użytku wyrywają włoski bardzo skutecznie. Ich używanie powoduje również nieco mniejszy ból. Do wad zaliczyć należy cenę – to jednorazowo spory wydatek, nawet kilkaset złotych, lecz jedno urządzenie może służyć nawet kilka lat. Włoski odrastają wolniej, można bardzo szybko dokonywać korekty, lecz problemem bywają wrastające włoski powodujące stany zapalne, a także trudności z depilowaniem miejsc trudno dostępnych.

Depilacja chemiczna

Środki chemiczne w postaci pianek, kremów lub żeli są bardzo popularne. Środek chemiczny rozpuszcza włoski, lecz nie wnika do cebulek włosowych, więc odrastanie włosków następuje stosunkowo szybko.

Osoby wrażliwe mogą reagować podrażnieniem skóry lub odczynem alergicznym. Do pozytywów należy łatwość stosowania oraz niewielkie koszty – wydatek kilkunastu złotych zabezpieczy gładką skórę na cały sezon.

Depilacja laserowa

Ten rodzaj depilacji szturmem zdobył gabinety kosmetyczne w ostatnich latach. Polega na kierowaniu wiązki laserowego światła wprost do cebulki włosowej wraz z korzeniem i trwałe jej zniszczenie. Ze względu na różne tempo wzrostu włosków, zabieg należy wykonać w kilku sesjach co 4 – tygodni. Rodzaj światła laserowego dobiera się w zależności od koloru i grubości włosa, stąd też powinny go wykonywać doświadczone kosmetyczki.

Niezaprzeczalną zaletą jest możliwość trwałego wydepilowania trudno dostępnych miejsc – np. bikini. Wadą jest możliwość odczuwania lekkiego bólu oraz stosunkowo wysoka cena, lecz biorąc pod uwagę wysoką skuteczność, jest to wydatek ze wszech miar opłacalny.

Blog

Nie znaleziono żadnych wyników

Nie znaleziono szukanej strony. Proszę spróbować innej definicji wyszukiwania lub zlokalizować wpis przy użyciu nawigacji powyżej.

Nie czekaj

Zadbaj o swoje ciało już dziś